YogastartgidsYoga PosesAdelaar Pose
🦅GemiddeldBalans⏱️ 20-30 seconden per kant

Adelaar Pose

Garudasana

gevorderdenbalansschoudersheupen

🎬 Video: Zo doe je de Adelaar Pose

Video door: YYOGA at Home — yoga classes + tutorials

✅ Voordelen

  • Rekt schouders en bovenrug effectief
  • Opent heupen en liesstreek tegelijk
  • Verbetert balans en proprioceptie
  • Verlicht spanning in schouders bij bureauwerk

💪 Betrokken spieren

schoudersliesstreekkuitenquadricepscore

Waar let je op bij de Adelaar Pose?

De Adelaar Pose, in het Sanskriet Garudasana, is een yogahouding van het type balans op gemiddeld niveau. Beweeg op het ritme van je adem: gebruik een inademing om ruimte en lengte te maken en een uitademing om spanning los te laten. Een scherpe of uitstralende pijn hoort nooit bij yoga.

Kijk naar één vast punt, activeer je standbeen en blijf doorademen. Gebruik gerust een muur: stabiliteit helpt je de techniek beter te leren.

Verfijn eerst je uitlijning en verleng daarna pas de duur. Film jezelf eventueel van opzij of vraag een docent om feedback.

📋 Stap-voor-stap uitvoering

  1. 1

    Sta in Berghouding, buig knieën licht

  2. 2

    Kruis rechterbeen over linkerbeen, haak aan

  3. 3

    Kruis linkerarm over rechterarm, wikkel handen

  4. 4

    Til ellebogen op naar schouderhoogte

  5. 5

    Houd 20-30 seconden, wissel van kant

⚠️ Wanneer voorzichtig te zijn

  • Knieproblemen — doe alleen armenversie
  • Schouderklachten — houd armen op borsthoogte

Raadpleeg altijd een gecertificeerde yoga-instructeur als je twijfelt.

Veilig oefenen

Deze uitleg is informatief en geen medisch advies. Stop bij pijn, duizeligheid of benauwdheid. Vraag begeleiding van een arts, fysiotherapeut of gecertificeerde yoga-instructeur bij zwangerschap, blessures, chronische klachten of twijfel.

Veelgestelde vragen over de Adelaar Pose

Hoe lang houd je de Adelaar Pose vast?

Gebruik 20-30 seconden per kant als richtlijn, maar verkort dit wanneer je adem stokt of je techniek verslechtert. Beginners kunnen de houding kort herhalen met rust ertussen.

Is de Adelaar Pose geschikt voor beginners?

Deze houding heeft niveau gemiddeld. Leer eerst de basisbeweging en oefen zo nodig met een gecertificeerde yogadocent.

Welke spieren gebruik je bij de Adelaar Pose?

De belangrijkste betrokken gebieden zijn schouders, liesstreek, kuiten, quadriceps, core. Welke spieren het meest werken, hangt af van je lichaamsbouw en de gekozen variant.

Benodigdheden voor Adelaar Pose

Een stabiele yogamat is de basis. Yogablokken en riemen kunnen helpen bij de juiste positie.

📘 Twijfel je welke te kiezen? Lees eerst onze onafhankelijke koopgids:

Affiliate link — wij verdienen een kleine commissie als je via deze link koopt, zonder extra kosten voor jou.